Studenti z Moravské Třebové se pod vedením učitelů z Univerzity Obrany (katedra Letecké techniky), zúčastnili soutěže s projektem, který se dostal až na ISS! Více informací v odkazu pod obrázkem vlevo.
ŘLP už před časem na Twitteru oznamovalo pořízení nové obletové laboratoře a pod obrázkem vlevo je schovaný odkaz na vizualizaci Beechcraft King air 350i.
Problémy s evropským GNSS Galileo z pohledu redaktora Respektu Martina Uhlíře. Článek z roku 2011 najdete kliknutím na obrázek vlevo. V současné době se navzdory článku ukázalo, že projekt GALILEO přežil a snad bude fungovat na sto procent.
Na školení v Eurocontrolu jsem mluvil s pracovníkem norského ŘLP o tom, jak Norsko využívá v odlehlých oblastech koncepce Remote Tower, tedy viruálních TWR. Pro server aeroweb.cz napsal článek zabývající se touto tématikou pan Tomáš Doležal z firmy Albit Technologies. Článek najdete také kliknutím na obrázek vlevo.
Pokud vládnete angličtinou, můžete se podívat na stránky SESARu remote-tower.eu
Můj kamarád si vytvořil z DVB-T tuneru a programu SDRsharp spektrální analyzátor a poslal mi obrázky, které krásně ukazují signál VORu i s identifikačním morse kódem. Více obrázky vlevo.
Přečtěte si zajímavý článek o civilní obletovce, který vyšel na stránkách technet.idnes.cz. Můžete si ho stáhnout přes obrázek vlevo.
Tématicky sem asi tento příspěvek asi nepatří, ale svou zajímavostí určitě ano. Ve dnech 16. a 17.3. 2015 měl v Praze muž, který jako jeden ze dvanácti lidí na světě chodil po měsíčním povrchu, přednášku o svém životě astronauta a také o své víře v Boha. Oboje bylo velmi zajímavé, zejména pak to, že i člověk, který v životě dosáhl všeho, měl peníze, slávu, nebyl vlastně nikdy šťastný a naplněný. Pořád jako by mu něco chybělo. Až poté, co se s ním jeho manželka chtěla nechat rozvést (a přemýšlela o sebevraždě) se začal zamýšlet, co má v životě smysl. Ten smysl nakonec našel v Bohu.